27 Nisan 2011 Çarşamba

SARILMAK GÜZELDİRBeni yakından tanıyanların iyi bildiği gibi, sarılmayı çok severim ben.
Tabiki sadece sevdiklerime sarılmayı. Normalde güvenlik duvarlarım vardır.
Kolay kolay kimseyi yaklaştırmam kendime, ama sevdiklerim başka...

Sarıldığım zaman vücuduma pozitif bir enerji doluyor sanki.
Ama öyle sadece göğüs göğüse verip, kolların dolanmasından bahsetmiyorum ben.

Geçen gün bir yerde okumuştum. Diyordu ki ; Vücudun sağ tarafında kalp yoktur ve sağ taraf hep boştur. Ama sarıldığımızda sağ tarafı sarıldığımız kişinin kalbi doldurur.

İşte bende, kalbinde gerçek anlamda dahil olduğu, içi duygu dolu olan, güvenle, şefkatle, huzurla, aşkla, canınızın içiymiş gibi sarılmakdan bahsediyorum.

Hele bir de sırtım sıvazlanıyorsa daha bir güçlenip, kendimi daha da iyi hissediyorum. İlaç gibi geliyor bana sarılmak. Hastaysam daha çabuk iyileşiyorum, üzgünsem daha çabuk toparlanıyorum, özlemişsem daha çok seviniyorum, hatta çok sevinip bir de ağlıyorum.

Sarılmanın gücü tıbben de kanıtlanmış durumda artık. İşte size bununla ilgili güzel bir örnek.Britanya' da dünya'ya gelen ikizlerin inanılmaz hikayesi doktorların, aralarından birinin yaşama şansı olmadığına karar vernesi ile başladı. İkizler önce ayrı ayrı kuvözlere konuldu. Ancak aynı hastanedeki kural tanımaz bir hemşire iki kardeşi aynı kuvöze koydu. Sağlıklı olan bebek içgüdüsel bir şekilde ölümü bekleyen kardeşine sarıldı. Bu sarılışın etkisi ile hayatından ümit kesilen kardeşin kalp atışları ve vücut ısısı normale döndü. Britanya'da minik bir bebek " yaşamaz" denilen ikizine sarılarak hayat fonksiyonlarının düzelmesini sağladı.

Sevgilerimle,
Güngör Ekinci

6 yorum:

Leylak Dalı dedi ki...

Hep gülelim, gülmek kadar güzel ne var şu dünyada diye yorum yazacaktım son yazıya ama yoruma kapalıydı sanki. Ben de buradan Merhaba diyeyim bari dedim.
Umarım keyfiniz, neşeniz yerindedir. Kocaman sevgiler gelsin benden size...

Güngör Ekinci dedi ki...

Sevgili Leylak Dalı merhaba,
Bir kaç gündür yorum yazılamıyor yazılarıma, nedenini anlayamadım bende. Butün düzenlemeleri gözden geçirdim ama bulamadım.

Yorumunuza çok sevindim teşekkür ederim. Ben iyiyim çok şükür. Bloğunuzdan keyifli yazılarınızdan sizin de iyi olduğunuzu görmek güzel. Benden de size kocaman sevgiler.

Asuman Yelen dedi ki...

Leylak' cığımın bu yazıya( bahsettiği) yorumsuz kalamayacağını biliyordum :))
Aslında bana da çok iyi ggeldi. Ara sıra herkesin okumak isteyeceği türden bir yazı.
Mutluluğun sonsuz olsun Güngör' cüm.
Sihirli kelebeklerin hep bunları yazdırsın sana ;))
Ben de geçtim o yollardan...

Güngör Ekinci dedi ki...

Sevgili Asuman hanım, Bahsettiğiniz bu yollardan :) , gerçek anlamda ilk kez geçtiğim için, karnımdaki sihirli kelebekleri nereye nasıl kondurayım bilemiyorum :)Böyle yazılara dökmeye başladım bende.Haklısınız bazen olayın içinde olmasa da, böyle yazıları bile okumak insana iyi geliyor.
Sevgiyle kucaklıyorum sizi.
Teşekkürler.

Adsız dedi ki...

Duygularıma tercuman olmuşsunuz.
Özge Gedikli

Güngör Ekinci dedi ki...

Merhaba Özge hanım,
bunu başardıysam ne mutlu bana.
sevgiler, teşekkürler.