29 Temmuz 2011 Cuma

AĞZIMDAN ÇIKTI KADERİM OLDUKuantum düşünce teknikleri ile ilgili yazılarımda hep derim ya hani, ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin kaderiniz olacak diye, bunu kendi hayatımda bir kez daha deneyimledim geçen akşam.

Yıllardır gıda sektörüne geçiş yapma düşüncelerim olmuştu. Bunun için araştırmalarda yaptım. Fakat maddi sebeplerden dolayı dükkan açma işinin boyumu aştığını fark ettim. Bende kendi çapımda kısa bir sürede olsa mantıcılık yapmıştım. Hatta buradan da duyurmuştum hatırlarsanız. İnsanın elinden çıkan şeyin alıcısının olduğunu bilmesi öyle keyifliki, benim için güzel bir tecrübe olmuştu gerçekden.

Birkaç yıl önce Maeve Binchy'nin Aşk Mutfakta Pişer isimli kitabını okuyordum. Kitapda ortak kurdukları catering şirketinde hayata birlikte direnen ve birbirlerine aşık olan iki kişinin, daha çok şirket mutfağında geçen aşkları anlatılıyordu.

En sevdiğim yabancı kadın oyuncu Catherine Zeta-Jones'dur. Her sayfasını çok beğenerek okuduğum kitabı daha bitirmemiştim ki bir gece televizyonda Catherine Zeta-Jones’un Aşk Tarifi isimli filmine denk geldim. Film kısaca Manhattan’daki bir restaurantın mutfağında başlayan bir aşkı anlatıyordu. Romantik komedi türünde harika bir filmdi.

Kısaca;
kitabım da mutfakdaki aşkı,
izlediğim film de mutfakdaki aşkı anlatıyordu...

O gece bende mutfakla ilgisi olan bir aşk yaşamak istiyorum dedim.
Hatta ikimizde aynı mutfakda çalışsak ne güzel olur gibisinden biiir sürüüü de
şey geçirdim aklımdan.

Düşündüm,
Düşündüm ve İstedim.

Sonra üzerinden yıllar geçti. Tabiki unutmuştum Allaha böyle bir istek gönderdiğimi.

Fakat geçen gece aynı film tekrar gösterildi televizyonda.
Catherine Zeta-Jones’u hayran hayran izlerken bir bir hatırladım nasıl bir aşk istediğimi ve kendi aşkımın tarifini.

Beni huzurundan boş çevirmeyen allahım yine yapacağını yapmış ve bana gıda sektöründe faliyet gösteren bir sevgiliyi, Canımın teee içini göndermişti.
O an fark ettim ki isteğim tam karşılığını bulmuştu.
Filmi izlerken birden bire gözlerim doldu.
Her zaman olduğu gibi yine yüzlerce kez şükrettim allahıma benden yana olduğu için, sesimi duyduğu için ve Canımın içini gönderdiği için.

Hatta birkaç hafta öncede kitaplığımı düzeltirken başka bir şeyi daha fark ettim.
Bankada çalışırken üye olduğumuz bir kurum vardı. Zaman zaman kampanya yapar ve üyelerine hediye kitaplar gönderirdi.

Bir dönem yine bir kampanya yaptı ve bize üç kitapdan birini seçme hakkı verdi.
Kekler, Börekler ya da Akdeniz mutfağı.
Herkes kek ya da börek kitaplarını seçerken ben Akdeniz mutfağını seçmiştim.
Arkadaşlar sen niye o kitabı seçtin dediklerinde, bilmem bakarsınız akdenize gelin olurum demiştim.

Bende dahil kimse İstanbul’dan gideceğime inanmadığı için çok gülmüştük sözlerime. Zaten o sözü söylediğimde benim Akdeniz anlayışımın en uzak noktası da Antalya, Adana civarıydı. Oysa akdenizin teee öteki ucuna yolcuyum bir süre sonra.

Arkadaşlar, nasıl ki kendi yasalarımız, ailemizin yasaları, iş yerimizin yasaları varsa, içinde yaşıyor olduğumuz dünyamızın ve hatta evreninde bir yasası var ve bu daha çok çekim yasası olarak adlandırılıyor son zamanlarda.

Evet, evren yasalarla yönetilir. Birçok gelişim kitapları ve konunun uzmanları çekim yasasının gücünden bahsetmekte olup, son günlerde TV programlarında da bu konunun çokca ele alındığını sanırım birçoğunuz gözlemlemişdir. Evrenin yasası, daha net bir ifade ile inancın yasası gibi işler.

Kısaca toparlamaya çalışacak olursak demek istiyorum ki, iyi düşünün, olumlu düşünün, sevgiyle düşünün, temiz kalple ve yürekden isteyin. Allah sizi duyuyor ve gerçekleştirmek için melekleri harekete geçiriyor.

"Ağzınızdan çıkan söze dikkat edin; Düşünceleriniz olur.
Düşüncelerinize dikkat edin;Duygularınız olur.
Duygularınıza dikkat edin;Hareketleriniz olur.
Hareketlerinize dikkat edin;Davranışlarınız olur.
Davranışlarınıza dikkat edin;Alışkanlıklarınız olur.
Alışkanlıklarınıza dikkat edin;Kaderiniz olur."
Mahatma Gandhi

Hepinize güneşli günler, müjdeli haberler dilerim.
Şu an kalbinizden, aklınızdan ne geçiyorsa gerçek Olsun.
Sevgilerimle... Güngör Ekinci

9 yorum:

Asuman Yelen dedi ki...

Allah her şeyi gönlüne göre versin.
Dünyanın neresinde olursan ol, o temiz ve sevgi dolu yüreğini beraberinde götürdüğün sürece tüm güzellikler seninle olacaktır Güngör' cüğüm. Bundan eminim.
Sana ve sevdiklerine güzel bir hafta sonu diliyorum.
Sevgiler...

Bugday Tanesi dedi ki...

Güngör,yazında Mahatma Gandi'nin yazısını kopyaladım. Ne güzel söylenmiş, ve sen ne güzel şeylerle karşılaşıyorsun. İnsanın bazen ister istemez bazı şeyleri önünde buluvermesi ne kadar hoş. Ve sen böyle pozitif düşündükçe eminim çok güzel şeyler bekliyor olacaktır seni :)

Atilla dedi ki...

Güngör hanım, bence bu sizin kalbinizin güzelliği ile ilgili bir durum. Bizde derlerki temiz kalpli insanlara bazı şeyler malum olur. Sizin nasıl güzel bir kalbe ve pozitif bir bakış açısına sahip olduğunuzu yıllardır yazılarınızdan biliyoruz, görüyoruz zaten. Bence allah yıllar önce eşiniz hakkında bir ışığı yakmış yüreğinizde.
Gözlerinizin ışığı hiç sözmesin.
Allah sözlünüzle sizi ömür boyu bir yastıkda yaşlandırsın.

Hakkı Atılgan dedi ki...

Ben böyle şeylere, yani çekim yasasına falan hiç inanmam. sadece temiz kalbe ve iyi niyete inanırım. Sitenizi 2,5 yıldır düzenli olarak okurum. Ve ne kadar iyi bir insan olduğunuz çok belli.
allah kullarına kabul olacak şeyler için dua etmelerini nasip edermiş. bence okadar temiz kalple istedinziki allah duanızı kabul etti ve istemenizi sağladı.
tebrik eder bütün güzelliklerin sizinle ve eşinizle olmasını dilerim.
Hakkı Atılgan

Güngör Ekinci dedi ki...

Sevgili Asuman hanım,
Çok çok teşekkür ederim. Allah hepimizin kalbinden geçen bütün güzelliklerin gerçekleşmesini nasip etsin. Kocaman sevgilerimi ve öpücüklerimi gönderiyorum.


Sevgili Buğday,çok çok teşekkür ediyor ve amin diyorum. Rabbim hepimizi güzel şeylerle karşılaştırsın ve hepimizin gönlüne göre versin. Sevgilerimle.Sevgili Atilla bey, yürekden çok çok teşekkür ediyor, sevgilerimi gönderiyorum.


Sevgili Hakkı bey,
Tabiki herkes istediğine inanmakda özgür. Aslında şöyle bir ortak paydada kesişiyoruz ki bende temiz kalbe ve iyi niyete inanırım. En önemli olan şey bu zaten. Temiz kalple, iyi niyete, sevgiyle, gerçekleşeceğine inanarak allahdan istemek. Yorumunuz için teşekkür ediyor, sevgilerimi gönderiyorum.

Çiğdem Atabey dedi ki...

Güngörcüğüm, harika bir haber bu!.. Allah hayırlısıyla tamamına erdirsin, yolunuz kolay olsun..

sevgimle kucaklarım...

Güngör Ekinci dedi ki...

Sevgili Çiğdem çok çok teşekkür ediyor, yürekden sevgilerimi gönderiyorum.

birdutmasali dedi ki...

Canım benim tebrik ediyorum,
mucizenin nerden geleceği, nasıl başlıyacağını sadece kader sayfaları biliyor !!!!
allah tamamına erdirsin Güngörcüğüm...
sevgiler.

Güngör Ekinci dedi ki...

Sevgili Nunu'cum hoşgeldin. çok özlemiştim seni. Teşekkürler, sevgiler.