30 Aralık 2009 Çarşamba

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN

Image Hosted by ImageShack.us

2010 yılı için öyle bir kalkınma planı hazırladım ki kendime, farkındayım kaderim bile şaşıracak. "Allah allah kayıtlarımıza göre bu kızın kaderinde bu yıl böyle şeyler yok du, yıl daha sakin geçecekti, neler oluyor" diyecek.:-)

Ama hep yazarım ve söylerim ya hani, kaderinizin kölesi değil, hayatınızın efendisi olun diye. İşte benim yapmaya çalıştığım da bu.

Değişmek için, yeni adımlar atmak için, planları hayata geçirmek için hep hafta başı, ay başı beklenir, alın size yılbaşı. Bundan güzel başlangıç zamanı mı olur ? Hayatınıza sahip çıkın, planlarınızı yapın arkadaşlar.

Ama sadece tasarılarınızla ilgili olmasın planlarınız.
Öfkelerinizden de kurtulun mesala.
Başkaları için de birşeyler yapın.
Almadan vermenin keyfini yaşayın.
Tiyatroya, sinemaya daha çok vakit ayırmaya çalışın.
Daha çok kitap okuyun.
Kırgınlıklarınızı unutun. Affedin, sevin, sevilin.

"Hayat dağ gibidir, nasıl seslenirseniz öyle yankı bulur sunuz" bu sözü aklınızdan çıkarmayın.

Yeni yılın ruhunuzu, zihninizi, kalbinizi beslemesini,
cebinizi, cüzdanınızı bereketli paralarla doldurmasını,
ailenize, hayatınıza ve dünyamıza sağlık, barış, umut ve mutluluk getirmesini dilerim.

İçtenlikle ve sevgilerimle,
Güngör Ekinci


HOŞ BİR HİKAYE
Küçük kız babası ile ormanda yürüyüş yaparken, ayağı takılıp yere düşüyor. Can acısıyla "Ahhh" diye bağırınca ilerideki dağın tepesinden "Ahhh" diye bir ses duyuyor ve küçük kız , dağın tepesinde başka birinin olduğunu sanıp bu kez de "SEN KIMSIN?" diye bağırıyor.

Aldığı yanıt "SEN KIMSIN" oluyor. Küçük kız bu yanıta iyice sinirlenip "SEN BIR KORKAKSIN, NEDEN SAKLANIYORSUN?" diye haykırıyor.

Dağdan gelen ses"SEN BİR KORKAKSIN..." diye cevap veriyor.

Sonunda babasına soruyor " baba ne oluyor böyle ? “
" dinle ve öğren” diyor adam.

Bu kez kendisi dağa doğru "SANA HAYRANIM" diye bağırıyor. Gelen cevap "SANA HAYRANIM" oluyor.

Baba tekrar bağırıyor, "SEN MUHTEŞEMSİN" gelen cevap "SEN MUHTEŞEMSİN.
Küçük kız çok şaşırıyor ama hala ne olduğunu anlayamıyor.

Adam, küçük kızına hayatın sırrını anlatmaya başlıyor.
"Buna "YANKI" denir. Ama aslında bu "YAŞAM"dır. Yaşam daima sana, senin verdiklerini geri verir. Yaşam yaptığımız davranışların aynasıdır. Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sev. Daha fazla şevkat istediğinde, daha şevkatli ol. Saygı istiyorsan insanlara daha çok saygı duy. İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan sen de daha sabırlı olmayı öğren. Çünkü yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarımızın aynadan bir yansımasıdır. Hayat sana ancak, senin ona verdiklerini geri verir, bunu unutma!

4 yorum:

Hamiyet dedi ki...

Canım, yazdıklarına bayldım; "Hayat dağ gibidir, nasıl seslenirseniz öyle yankı bulursunuz" Hem şu söz, hem hikayen ve yazdıkların insana güç veriyor.
Canım senin için 2010 ve tüm yılların çoook güzel olmasını diliyorum. Mutlu, sağlıklı ve umut dolu nice yıllara... Sevgiler Güngör'cüm...

Adsız dedi ki...

Merhaba,
Hikayeyi çok beğendim.. Çok güzeldi. Yazdığınız cümleler çok başarılı ve çok içten.Bende bir cümle eklemek istiyorum...Belki alakasız olabilir. O sizin takdiriniz.Başımıza gelmiş ve gelecek her şeyin tek sorumlusu biziz.İnanmak içn görmeyi beklemeyelim. İnanalım ki görebilelim...
2010 yılıın size ve ailenize mutlu günler getirmesni dilerim:)

Adsız dedi ki...

ileriye dönük bir yazıya yorum anca şimdi gördüm yazmadan edemedim.ama cevap bekliyorum.yazarsın dimi.ben hep iylik yaptıklarimdan her şeye ragmen yok yok ben yanlış anladım.dedim yanı hep pozıtif düşündüm ama nafile her zaman hakaret gördüm ihanete uğradım bu nasıl oluyor nasıl.hoşca kal.

Güngör Ekinci dedi ki...

Adını yazmayan sayın okuyum, üzüldüm gerçekden. Umarım 2011 yılı ile birlikde sizin içinde güzel günlerin başlangıcı başlamıştır. Umarım bundan sonra her şey gönlünüzce olur. Sevgiler.