4 Mart 2014 Salı

Begendim mi ? hayir, ama biraz ilgimi çekti


Istanbul´dan gelirken getirdigim son kitabimi da bitirdim.
Kitabin çok satanlar listesinde oldugunu, yazarin uslubuna bir çok insanin bayildigini biliyorum. 
Ama itiraf etmeliyim ki 574 sayfalik kitabin ilk 452 sayfasini okumak benim için gerçekten çok sikici hatta yorucu oldu.  Ancak 453. sayfadan itibaren  ilgimi çekmeye basladi diyebilirim.   
Belkide tarzima hitap etmedigi için sevemedim kitabi.  Benim için romandan çok, çok fazla ayrintiya girilmis sanat tarihi ders kitabina ve bazi bolumlerinde de polisiye film senaryosuna benziyordu.   
Ayrica kitabin final bolumu Istanbul da geçiyor ama bence  yazar Istanbul´un guzelliklerinden de hakkiyla bahsetmemisti  kitapda.  
Ama buna ragmen ilgimi çeken yerler de oldu tabiki; Mesela kitapda surekli bahsedilen Dante´nin İlahi Komedyasiyla ilgili bir merak uyandi bende.  
Sonuç olarak edinmeyi dusundugunuz bir kitap ise benim fikrim bu.  Ama belki de sizin zevkinize  hitap edebilir.     
Sevgilerimle, Gungor

ARKA KAPAK
Cehennemin kapilari Istanbul´aaçiliyor
Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını.

Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khtonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları...


2 yorum:

Asuman Yelen dedi ki...

Ben kitaptan ziyade senden haber alabildiğim için mutluyum.
Buraları habersiz bırakma.
Öptüm Güngör' cüm.
Sevgi ve selamlar...

Güngör Ekinci dedi ki...

Çok tesekkur ederim sevgili Asuman hanim. Çok sukur ben de Deniz´im de iyiyiz. Tahminen bu ay sonu gibi dogumu bekliyoruz. Ayrica onumuzdeki hafta da annem gelecek insallah.
Simdilik hersey yolunda. Sonuna kadar boyle gitmesini diliyorum tabiki. Herzaman iyi haberler verebilmek ve alabilmek dilegi ile sevgiler, selamlar.