2 Mart 2010 Salı

DNA' larıma kadar keyifliyim, çok teşekkür ederim.

Şuan hücrelerime, hatta DNA’larıma kadar keyifliyim.
Ev yapımı mantı pazarladığımı açıklamamla birlikde ardı arkası kesilmeyen siperişler almaya başladım.

Açıkcacı bir hafta içinde bu kadar yoğun bir ilgili olacağını pek tahmin etmiyordum. Annemin ve yengemin desteği ile, karşılayabileceğimi düşünerek, bütün siparişlere tamam demeye başladım. Ama hafta sonuna kadar bir de baktım ki inanılmaz bir sipariş patlaması olmuş. Cuma akşamı işten eve gider gitmez oturdum sofranın başına. Ama olacak gibi değildi.Sipariş 20 - 30 kilo değil ki yetişsin. Çok acil temizliğine, titizliğine, elinin lezzetine, becerikliliğine kendim kadar güvendiğim yardımcıya ihitiyacım vardı. Ve bu sıfatlara tıpa tıp uyan iki kişinin yüzü hemen beliri verdi kafamda; Anneannem ve teyzem tabiî ki.

Canlarım benim, bir telefonumla soluğu biz de aldılar sağolsunlar. Evi görmenizi isterdim. Ailece fabrikasyon usulü çalıştık valla. Bir yandan hamur yoğruluyor, bir yandan yufka açılıyor, yufkalar minik karecikler şeklinde kesiliyor, içleri dolduruluyor, kapatılıyor, fırınlanıyor, soğuyanlar tartılıp paketleniyor ve son aşama gururla seyrediliyor.
Bütün paketlere sevgimizi ekledik, paketlerin açıldıkları bütün mutfaklara bereket, servis edildikleri sofralara huzur, ulaştıkları ağızlara afiyet getirmesini diledik.

Beni hiç tanımadan sipariş veren müşterilerim olduğu gibi, sırf beni desteklemek, yüreklendirmek için sipariş veren dostlarımın olduğunu da hissediyorum tabiî ki.Başlangıcımı destekleyen herkese yürekden teşekkür ediyorum. Birlikde çok güzel bir başlangıç yaptık. Düşünsenize, bir şey üretiyorsunuz ve ürettiğiniz şeyin alıcısı var. Bu öyle büyük bir keyif ki. Sayenizde üretimimizin kabul gördünü bilmenin keyfini, şimdi bir sürü sofrada bizim mantımız lezzet buluyor diye düşünmenin heyecanını yaşadık.DNA’larıma kadar keyifli olmak da haklıyım değil mi?
Yorumları, telefonları, mesajları, mailleri ve siparişleri ile bu duyguyu yaşamama vesile olan herkese yürekden teşekkür ederim.

Sevgilerimle,
Güngör Ekinci

8 yorum:

birdutmasali dedi ki...

Tebrik ederim güngörcüğüm...
kolaylıklar dilerim.
evden - elden gibisi yoktur.
keyfiniz bereketiniz daim olsun.

Delfina ; dedi ki...

akşam eve götürdüğüm o şahane ev yapımı mantılardan; tüm dünya tatmalı,tüm tünya nasiplenmeli..

Emeklerinize,nurlu ellerinize,geniş yüreğinize sağlık Güngörcüğümmm...

NiLaY dedi ki...

çok sevindim Güngörcüm bu güzel habere, Allah daha da bol kazanç versin... bu ışıltı ile çalışan ellerinize, emeğinize sağlık :)

SERAP dedi ki...

Ev yapımı mantıyı hiçbir şeye değişmem.Hele de bunu benim canımmm Güngör'üm sevgisini katarak yaptıysa, lezzeti siz tahmin edin...Sabır işi mantıyı büyük bir sabırla yaparak bizlere de sunduğun için sana ne kadar teşekkür etsek azdır canım.Ellerine,emeğine,yüreğine sağlık.Sevgiler...

Güngör Ekinci dedi ki...

Sevgili Nunu'cum,
Sevgili Delfina'cım,
Sevgili Nilay'cım,
Sevgili Serap'cım,
Yürekden teşekkür ediyorum desteğiniz için. İyi ki varsınız...Sevgilerimle.

Hamiyet dedi ki...

Harika görünüyorlar. Canım benim emeğine ellerine sağlık ve helal olsun sana tebrik ediyorum. Bol bol sipariş ve hayırlı kazançlar diliyorum.

Güngör Ekinci dedi ki...

Çok teşekkür ederim Hamiyet'cim.

Adsız dedi ki...

güzel yazılarınızdan mahrum kalıyoruz:(